Jak vybrat rybářské osvětlení?

Jak vybrat rybářské osvětlení?

Pro rybáře je správné osvětlení občas velmi důležité, především při navazování háčků, kompletaci montáží, napichování nástrah, zdolávání ryb a jejich měření, vážení i případném sakování nebo pouštění na svobodu. Ale ani příchod k vodě nebo večerní návrat za tmy by bez vhodného světelného zdroje nebyly příjemné a bezpečné. A to už vůbec raději nepřipomínejme situaci, kdy se vysype velká rybářská taška a z ní vypadávají krabičky, které se hned také otevírají a drahocenné drobnosti mizí v trávě a štěrku. Muškaři, kteří často čekají právě na setmění a doufají, že závěr dne bude stát za to, by byli také bez vhodné lampičky bezradní a zoufalí. Jaké světlo tedy vybrat?
 
 
 

SVĚTLO NA ČELE

 
je velmi často používanou a mezi rybáři snad nejoblíbenější variantou, běžně se používají takzvané čelovky. Při volbě vhodné čelovky je třeba dbát na to, aby pásek byl dostatečně pružný a dlouhý, ačkoli ji pochopitelně není třeba mít na hlavě po celou dobu rybolovu, v dramatických fázích nám nesmí přidělat další problémy. Také regulovatelná nebo v několika stupních volitelná intenzita světelného paprsku rozhodně není na škodu.
 
 
 

LEHKÉ A DOSTATEČNÉ SVĚTLO

 
vám občas může zajistit i jednoduchý svítící klip, který snadno a okamžitě upevníte na stínítko kšiltovky. Počet svítících LED diod a variabilitu světelného kužele je často možné nastavit v několika různých variantách, tuhle lehoučkou „vychytávku“ ocení především muškaři a milovníci rybaření nalehko, kteří si potřebují večer nebo brzo ráno posvítit a stejně bez čepice nebo klobouku k vodě skoro nejdou. Připnout klip je samozřejmě možné nejen na stínítko čepice, posvítíte si tam, kam právě potřebujete.
 
 

Křup! – a je tU světlo!

 
Jak fungují chemická světélka? Jde o uzavřenou plastovou tubu, která obsahuje uvnitř skleněnou ampulku. Když ji chcete aktivovat, jednoduše ji ohnete, až to uvnitř trochu chrupne. Tím spustíte chemickou reakci, při níž vzniká takzvané „studené světlo“. Výběr mnoha různých barev a rozměrů vám dává opravdu širokou škálu volby. Najdou využití ve splávcích, čistkách, swingerech, můžete je umístit do speciálního nástavce na špičce prutu, použít ke zviditelnění bójky a k mnoha dalším účelům.
 
 
 

SVĚTLO DO BIVAKU

 
snadno zařídíte použitím vhodné lucerny, může být i víceúčelová, vlastně rozhodně tím lépe! Luzerny jsou vyráběny pro osvětlení místa, kde se pohybujete, děláte něco, nač potřebujete dobře vidět nebo si chcete naopak jen zlehka posvítit. K tomu postačí zvolit vhodný režim, výběr intenzity a často i zbarvení světla bývá velký.